Nejstupidnější otázky, které můžete dostat na pracovním pohovoru

Většina z nás to již zažila. Jdete na pracovní pohovor, připravujete si informace o nabízené pozici a firmě. Před zrcadlem si trénujete výraz na všemožné otázky, ale stejně nakonec přijde něco, co vás zarazí.

Toto je výčet těch nejhorších, nejméně profesionálních otázek, které lze vymyslet v rámci náboru do nového zaměstnání.

Co dělá váš partner? A kolik vydělává.

Obecně otázky na rodinu do pracovního pohovoru prostě nepatří. Tato otázka je ovšem ještě o level výš protože to vypadá jako by se náborář ptal na plat partnera, protože nabízená pozice uchazeče neuživí.

Jste pravá zrzka?

Když se říká otázky na tělo, tak to není myšleno doslova… Pokud se nehlásíte na pozici modelky, tváře společnosti nebo něčeho tomu podobného, tak taková otázka nesmí, jednoduše nesmí zaznít.

Proč se hlásíte zrovna k nám?

Může to vypadat jako neškodná otázka, ale náborář takhle bude vypadat jako jouda, který se neumí zeptat na něco jiného anebo položit otázku tak, aby nevyzněla, že si uchazeč jde koupit brambory.

Máte psa, nebo děti?

Tuto otázku jsem dostala a přesně v tomto znění. Není co dodat, snad jen, že pro náboráře je víc pes než dítě.

Co by o Vás řekl Váš poslední šéf?

Možná jste se rozešli v dobrém, ale často měníme zaměstnání i kvůli tomu, že je nás současný šéf despota, nebo jednoduše neumí vykonávat svou pozici, tak jak si představujeme, proč potom přemýšlet nad názorem někoho koho se chceme zbavit?

Jakou největší chybu jste v životě udělali?

Tato otázka je příliš osobní a nemusí být nutně spojená s prací.

Na co se rozhodně neptat

Kromě klasických diskriminačních otázek ohledně (sexuality, náboženství, politické příslušnosti, rasy) existují otázky na které se sice můžete zeptat bez rizika úhony, ale moc dobře to vypadat nebude.

  • Máte sociální sítě?
  • Jak vypadá váš běžný den?
  • Co děláte o víkendu?